news   *   nieuws

image
image
image


image
image
image


Deze zomer in de Vishal in Haarlem: MMM
Aug 02, 2010

Van 1 aug t/m 5 sept in de Vishal in Haarlem: MMM_Met Minimale Middelen, een prachttentoonstelling waarvan ik samen met Willemijn Faber curator ben.
Wij hebben nationale en internationale kunstenaars bijeengebracht die met behulp van minimale middelen een groot ruimtelijk of poëtisch effect creëren. Dat kunnen minimale ingrepen in de ruimte zijn met een groot ruimtelijk effect, maar ook kleine ingrepen met een groot beeldend of narratief effect. De kunstenaars onderzoeken de grenzen van het minimum. Het gaat hen niet om het grote gebaar maar om de aandacht die hun werk genereert. Ruimte is daarbij uitgangspunt: met zo min mogelijk materiaal zo groot mogelijk creëren.
Deelnemende kunstenaars: Ronald de Ceuster, André Pielage, Dominique Panhuysen, Frank Konincks, Jolande Traa, Nina Katchadourian, Margrét Blöndal. Hierboven foto's van de opbouw en opening:
1. Ronald de Ceuster betekent de Vishal met pur-schuim
2. Frank Konincks maakt een tape tekening op de achterwand
3. André Pielage installeert de techniek die zijn liggende spiegel zal laten trillen
4. Willemijn Faber helpt Ronald de Ceuster bij het installeren van zijn ruimtelijke pur-tekenening
5. Gedicht en voordracht door dichter/journalist Nuel Gieles op de opening van 1 aug jl.
6. Soundscape door geluidskunstenaar Marijn Moerbeek op de opening van 1 aug jl.
Voor meer foto's van de werken: zie ook "installaties 2010" op deze website, en http://www.devishal.nl